Senast uppdaterad: 10/03/2016
Mina Sidor
Språkhjälp [Hur fungerar det?]
 

Byautvecklingsgrupper


Här hittat du kontaktuppgifter på byautvecklare i Bodens byar.

ABC DEF GHI JKL MNO PQR STU VXYZ ÅÄÖ

Alträsk Bya- och fiskevårdsförening
Chatarina Berglund 0921-48 10 28
Alträsk 218
961 95  BODEN
E-post: 0921481028@telia.com

Bodträskfors Allaktivitetsförening
Eddie Lind 0928-106 54
Kamrumsvägen 15
960 24 HARADS
E-post: eddie.lind@telia.com  

Bredåkersgruppen
Stina Palmér 0921-47 03 17, 070-255 81 77
Södra  Bredåker 33
961 95 BODEN
E-post:   stina.palmer@telia.com
Hemsida: http://www.bygdegardarna.se/bredaker/

Brobyns Byaförening
Ulla Lindqvist 0921-34 01 61
Brobyn 10
961 91 BODEN
E-post: ullamaria.gille@telia.com

Brännbergs Byautvecklingsgrupp
Carina Bergmark 0921-911 37
Brännberg 2
961 95 BODEN
E-post: carinabergmark@hotmail.com

Buddbyns Fritidsförening
f n vakant

Degerbäckens Intresseförening
Lars Husberg 0921-611 05, 073-183 28 67
Degerbäckens by 103
961 95 BODEN
E-post: husberg@telia.com

Flarkens Byaförening
Ann-Charlott Norberg 0921-34 40 24
Flarken 16
961 91 BODEN
E-post: anncharlott99@spray.se

Forsnäs/Norrheds Bygdegårdsförening

Bengt-Göran Gustavson 070-368 02 76
Forsnäs 30
960 24 HARADS
E-post: bege48@gmail.comÖppnas i nytt fönster

Forsträskheds Bygdegårdsförening
Kjell Ek 0924-740 36
Gunnarsdjupträsk 15
955 95 NIEMISEL
E-post: kjell.t.ek@telia.com

Gemträsk Byaförening
Sören Johansson 0921-34 20 45
Gemträsk 12
961 91 BODEN
E-post: sorinjohansson@hotmail.com

Gunnarsbyns Byaförening
Maria Degerman 0924-212 06
Gammelbovägen 2 A
961 97 GUNNARSBYN
E-post: maria_degerman@telia.com

Harads Byaförening
Berthel Wiklund
Åminne 4
960 24 Harads
E-post: berthel.w@telia.com

Hedens Byautvecklingsförening
Ingemar Brännmark 0921-10113, 070-6318136
Smaragdvägen 53 B
96146 BODEN
E-post: ingemar@hedeniboden.se
Hemsida: www.hedeniboden.se

Hundsjö Byaförening
Sven-Bertil Nilsson 0921-34 60 09
Hundsjö 14
961 91 BODEN
E-post: hundsjo14@yahoo.se

Inbyns Intresseförening
Glenn Blom 0921-34 01 56
Inbyn 203
961 91 BODEN
E-post: mogl.blom@telia.com

Kusåns/Kusöns Byaförening
Henrik Spets 070-541 16 45
Vittjärvsvägen 25
961 96 BODEN
E-post: henrikspets@hotmail.com

Lakaträsk Byalag
Egon Nordberg 0925-100 72
Lakaträsk 219
961 92 BODEN
E-post: laka.byalag@telia.com

Lassbyns Hembygdsförening
Anna-Lena Lindberg Andersson  0924-212 70, 073-083 50 66
Lassbyn 200
961 97 GUNNARSBYN
E-post: info@lassbyn.se     

Lombäckens Byaförening
Magnus Backlund 0921-48 20 80
Lombäcken 45
961 93 BODEN
E-post:backlund7401@hotmail.com

Mockträsk Byaförening
Richard Holmgren
070-597 71 75
E-post: richard.holmgren@vattenfall.com

N:e Flåsjöns Intresseförening
Jan-Olof Sjöberg tel 070-626 69 01
N:e Flåsjön 111
961 91 BODEN
E-post: ann-cristin.larsson@telia.com

Norra Svartbyns Intresseförening
Sandra Jansson 070-303 14 19
Fårhagsvägen 16
961 40 BODEN
E-post: sandrajansson@hotmail.com

Norriåns Intresseförening
Roland Björk 0924-41035, 070-6247225
Norriån 42
96197 Gunnarsbyn
E-post: rbjork@telia.com

Notträskets Intresseförening
Ordförande:
Bo Blomkvist 070-236 86 87
Skogså 15
961 91 Boden
E-post: blomkvistbo@gmail.com
 
Vice ordförande:
Gudrun Baudin Rodling 0921-527 48
Svartbyvägen 28A
961 37  BODEN
E-ost: gudrun-r@telia.com 

Rasmyrans Byaförening
Ivar Nilsson 0921-631 31
Rasmyran 106
961 98 BODEN
E-post: ivarmonika@spray.se

Rödingsträsks Intresseförening
Agneta Silversparf 0921-512 93
Garnisonsgatan 55
961 36 BODEN

Sandträsk/Gransjö Byagemenskap
Lucia From 070-653 83 51
Sandträsk 201
961 92 BODEN
E-post: lucia.from@telia.com

Skogså Byaförening

Maria Henriksson 0921-34 00 01, 070-681 40 66
Skogså 223
961 91 BODEN
E-post: maria_henriksson@telia.com

Storsands Byaförening
Ulla Hedberg 0928-310 17
Storsand 29
960 24 HARADS
E-post: ulla.hedberg@gmail.com

Svartbjörnsbyns Byaförening
Tord Norberg 0921-194 03
Laduvägen 5
961 42 BODEN
E-post:

Svartbäckens Byaförening
Carl-Lennart Persson 0921-533 33
Karetvägen 24
961 42 BODEN
E-post: cl.persson@bodenonline.com

Svartlå Byaförening
Bo Jakobsson 0928-402 88, 070-590 41 17
Övre Svartlå 101
961 98 BODEN
E-post: bosse@landsnora.a.se

Sävast Byautveckling
Arne Nygren 0921-692 14
Östra Lillgärdsvägen 50
961 50 BODEN
E-post: arne.nygren@bdtv.se
Hemsida: www.savast.se

Södra Harads Byaförening
Boel Ahlström 0928-108 26
Södra Harads 36
960 24 HARADS
e-post: boel.m.ahlstrom@telia.com

Sörbyn-Sundsnäs Byautvecklingsgrupp
Kenth Sundberg 0924-221 14, 070-627 11 46
Sörbyn 203
961 97 GUNNARSBYN
E-post: info@ksfritidsprodukter.se

Ubbyn/Häggans Byaförening
Rigmor Åström 0921-34 01 41
Ubbyn 5
961 91 BODEN
Mobil: 070-620 99 89
E-post: rigmor.astrom@boden.se

Unbyns Byautvecklingsgrupp
Seija Fallemark 070-319 80 99
Svedjan 50
961 93 BODEN
E-post: seija@svedjebruket.se
Hemsida: www.unbyn.se

Valvträsks Byaförening
Karl-Lennart Eriksson 0924-400 31
Valvträsk 131
961 97 GUNNARSBYN
E-post: karl-lennart.e@telia.com

Vibbyns Hembygdsförening
Karl-Anders Isaksson 0921-34 30 13
Vibbyn 108
961 91 BODEN
E-post: kaisaksson@hotmail.com

Vändträsks Byaförening
Kent Norlin
E-post: vandtrask_bya@hotmail.se  

Älvgårdarnas Byaförening
Urban Pohjanen 0928-410 50
Åkerby 14
961 95 BODEN
urban.pohjanen@tele2.se

Åskogsgårdens Byaförening
Sture Nordmark 070-696 60 80
Åskogen 8
961 91 BODEN
E-post: sturenordmark@hotmail.com 

Överstbyns Byaförening
Åke Selberg
Nyvägen 3
961 97 Gunnarsbyn
E-post:info@nordcraft.se


Genvägen