Senast uppdaterad: 02/28/2017
Mina Sidor
Språkhjälp [Hur fungerar det?]
 

Miljö- och byggnämnden 2015-2018


Miljö- och byggnämnden är den politiska nämnd som ser till att lagar och förordningar inom miljö- och hälsoskyddsområdet, plan- och byggnadsverksamheten samt livsmedels- och alkohollagen följs i kommunen.

Nämndens samanträden är inte öppna för allmänheten, nämndsprotokollen finns att läsa i menyn till vänster.

Sammanträden 2017, tisdagar kl 13.15
7 februari (heldag)
14 mars
25 april
20 juni (heldag)
12 september (heldag)
7 november
12 december


Ordförande: Lars Nilsson (S)
Mobil tel: 070-370 06 49
E-postadress: lars.g.nilsson@boden.se            

Vice ordförande: Gösta Eriksson (MP)
Mobil: 070-230 00 39
E-postadress: gosta.eriksson@boden.se

 

Ledamöter e-postadress

Bo Hultin (M)

bo.hultin@boden.se

Birgitta Rensfeldt (S)

birgitta.rensfeldt@boden.se

Helena Nordvall (M)

helena.nordvall@boden.se

Glenn Blom (S)

glenn.blom@boden.se

Johan Gröhn (C)

johan.grohn@boden.se

Göran Åström (SD)

goran.astrom@boden.se                        

Jörgen Johansson (L)       

jorgen.johansson@boden.se

Ersättare e-postadress

Björn Isaksson (S)           

bjorn.a.isaksson@boden.se

Jim Öman (S)

jim.oman@boden.se                              

Elve Öhrvall (S)

elve.ohrvall2@boden.se

Christer Bergdahl (NS)

christer.bergdahl@boden.se

Kjell Larsson (KD)

kjell.larsson@boden.se

Knut Larsson (M)

knut.larsson@boden.se

Henrik Lindqvist (M)

henrik.lindqvist@boden.se

Göran Sundström (V)

goran.sundstrom@boden.se

Arne Gustafsson (SD)

arne.gustafsson@boden.se

Genvägen



opendocument